Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazar Kadinlarca 30/08/2019 0 Yorumlar

En büyük makyaj tutkunu bile kendi düğün makyajını yapmaktan korkuyor olabilir.


Bir düğün planlaması çok fazla iş gerektirir (söz değil, para). Temelde evrensel bir gerçek. Mekan rezervasyonu yapmaktan, yemek hazırlamaktan, tüm bu RSVP'leri göndermekten, büyük güne kadar olan zaman biraz bulanık olabilir. Ancak, biraz ekstra para kazanmak (ve fazla stresi azaltmak) için kendi düğün günü makyajınıza karar verdiniz. Kendi düğün günü güzellik görünümünüzü yaratmak biraz sinir bozucu olabilir, çünkü bu sadece herhangi bir gün değil, SİZİN büyük gününüz! Makyajınızın dayandığından emin olmanın yanı sıra, fotoğraflarda çok güzel görünmesini istiyorsunuz.


Korkma: Profesyonelinizi makyaj gibi profesyonellere uygulamak için ihtiyacınız olan tüm ipuçlarını tamamladık.


1. Uygulama, uygulama, uygulama
Ne kadar makyaj meraklı olursanız olun, düğün günü görünümünüzü ilk kez düğün gününde uygulamak için beklemek istemezsiniz. Boston-area Makeup Artistry Inc.'in sahibi Liz Fuller, "İstediğiniz gibi görünene kadar pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın" diyor. "O zaman ne kullandığınızı belgeleyin, böylece düğün gününde hatırlatmak için notlarınıza başvurabilirsiniz. Hangi ürünleri kullandığınızı ve bunları nasıl kullandığınızı. "

2. Yüzlerde savurma

Mükemmel cilt makyajınız için mümkün olan en iyi tuvaldir. Makyaj sanatçısı Hillary Kline, düğün gününüz için mükemmel bir cilt hazırlığı içinde olduğunu söylüyor. “Bütçe izin veriyorsa, aylık yüz bakımı almaya başlayın - en az üç veya dört kişiyi hedefleyin - büyük günden önce” diyor. “Bunlar cildinizi sağlamlaştırmaya ve aydınlatmanıza yardımcı olacak.”

3. Sakin bir yer ayarlayın
Makyaj sanatçısı Béke Beau, sadece makyajınızı uygulamak için zamana ihtiyacınız olmadığını, bunun için sakin bir ortama ihtiyacınız olduğunu da belirtti. “Odaları hazırlamak bazen oldukça hareketli olabilir ve gelin partisi üyeleri sizi rahatsız edebilir, bu nedenle rahatlamak ve makyajınızı koymak için biraz mahremiyetinizin olması önemlidir” diyor.

4. Bir astar kullanın
Cildinizi nemlendirdikten sonra, ince bir astar uygulayın, diyor Jo Levy, makyaj uzmanı ve Jo Levy Makeup'ın sanatçısı. "Bir astar, genişletilmiş gözenekleri doldurmanın yanı sıra ince çizgileri ve bazı daha derin ayar çizgilerini yumuşatmanın yanı sıra geçici bir düzeltici görevi görecektir" diyor. "Farklı astar dokuları da cildin hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Örneğin, matlaştırıcı bir astar, fazla parlaklığı hemen azaltmaya yardımcı olurken aydınlatıcı bir astar cilde makyaj için anında ve parlak bir baz verir."

5. Ayrıca bir de göz astarı kullanın.
Göz kapaklarınız için yüzünüzün geri kalanında kullandığınızdan daha ayrı bir primer gerekir. Levy, “Gözler için, ton bakımından nötr olan bir göz astarı veya krem ​​göz farı kullanmanızı öneririm” diyor. "Bir kemik veya çıplak renk, kapaklardaki renk bozulmalarını düzeltmeye yardımcı olmak için iyi çalışır ve üzerine krema gölgesi ek toz pudra sürmeyi planlıyorsanız, pürüzsüz bir göz farı uygulamasına izin verir."

 

6. Mükemmel temeli seçin
Kline, cilt tipinize uygun ve doğal bir görünüm yaratan bir fondötenle uzman yardımı ile eşleşin, diyor. “Pudra fondöten makyajınızı düzenlemede yardımcı olur ve ayrıca fotoğraflarda yüzünüzün yağlı görünmesini önlemeye yardımcı olur” diyor. “Ancak, çok fazla toz eklerseniz, cildinizin kuru ve yaşlı görünmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız.“ Daha az daha fazla ”ifadesi bunun için geçerlidir.”

7. SPF ile makyaj yapmaktan kaçının
Güneş kremi cildiniz için çok iyi olsa da, düğün fotoğraflarınız için çok kötü olabilir. Fuller, "SPF formüllerinde bulunan çinko ve titanyum oksitler, flaşlı fotoğrafçılıkta yüzünde beyaz bir dökülmeye neden olabilir" diye uyarıyor Fuller. Dış mekan düğününüz için güneş kremi sürmeniz gerekiyorsa, nemlendiricinizde olduğundan ve temelinizde olmadığından emin olun.

Devamını Okuyun: Düğün Haftası'ndan Kaçınacak 11 Şey

8. beyaz bitirme tozu kullanmayın
Güneş kremi, hayalet gibi parıldayan tek şey değil. Beyaz terbiye tozları da yüzünüzü farklı şekillerde kullanabiliyor, diyor Beauty PaRLR'nin sahibi ve kurucusu Rachael Rubin. “Bir flaş yüzünüzdeki toza çarptığında, palyaço beyaz teninin görünümünü verecektir” diye uyarıyor.

9. Kremsi bir formül bazlı kapatıcıya yatırım yapın
Kline, “Kabul edelim: Gelin, son dakika görevlerini bitirmek, geç kalmak, prova yemeğine katılmak ve daha fazlasını yapmakla meşgul olacak. Merak etmeyen koyu halkalar veya ani bir leke. ilk önce temeli ve sonra hafif görünen alanlara parmak ucunuzla hafifçe vurun. "

10. Kaşlarınızı tanımlayın
Düğün gününüzde bir açıklama yapmak için gür kaşlarla doğmak zorunda değilsiniz. Beau, “Kaşlar yüzünüzün belirleyici özelliğidir, bu nedenle tam, mükemmel şekillendirilmiş kaşlara sahip değilseniz, uzun ömürlü bir kaş ürünü alın ve sahip olduğunuz şeyi tanımlayın, her zaman doğal şeklinizle çalışın.”
 

11. ışıltılı ürünlerden kaçının
SPF ve beyaz tozlara çok benzer, ışıldayan şeyler parlamaz - amaçlanan - fotoğrafları yakalayın. Kline, "Bu, herhangi bir göz farı, yüz pudrası, parıltılı fosforlu kalem anlamına gelir - flaşlı fotoğrafçılıkta kesinlikle korkunç görünüyorlar" diyor. "Nötr, ince tonlar ve daha mat göz farı ile sopa."

12. su geçirmez maskara kucaklamak
Maskaramızın herhangi bir başıboş gözyaşı ile yerinde kalmasını sağlamakla kalmaz, su geçirmez formüllerin de ısıya dayanması gerekir. Rubin, “Yaz gelinleri için ısı, ağır maskaraların sarkmasına ve erimesine neden olabilir - ve bu hiç iyi değil” diyor.

13. Dudak renginizi katmanlaştırın
Levy, dudakların üzerinde durmanın uzun ömürlü bir sonuç sağlayacağını söylüyor. “Bir saten ya da krem ​​formülüne hafif bir ruj katmanı hazırlayarak hazırlanmaya ve yumuşatmaya ve takip etmeye yardımcı olmak için dudak kremi ile başlayın,” dedi ve ardından rengini oluşturmak için rujunuzu ikinci kez kaydırın. "İsteğe bağlı olarak, hacim ve tanımın görünümünü eklemeyi tercih ediyorsanız, doğal dudak çizgisinin hemen içine veya dışına dudak kalemi çizin ve ardından renkte rujun üzerine tüy yumuşatın. Ayarlamak için dudakları birbirine bastırın. Ayrıca tamamen isteğe bağlı: Işıkla bitirin çok boyutlu bir görünüm için parlaklık katmanı. "

14. Her gün giyeceğinizden daha fazla makyaj yapın
Rubin, "fotoğraflanmak üzere makyaj yapmak, sıradan bir görünümden farklı bir top oyunudur" Rubin, dudaklarınıza renk katmanın sizi solmuş görünmekten alıkoyacağını söylerken, Fuller daha fazla allık yapmayı savunuyor, o zaman alışık olabilirsiniz.

15. Spreyi ayar spreyi üzerine serpme
Uzun süre giyilen makyaj lanetlenir. Makyajını gerçekten son yapmanın anahtarı, diyor ki, bir ayarlama spreyi kullanıyor. “Bazı formüller 16 ila 18 saat sürüyor” diyor. “Makyajın yıpranmasını önlüyorlar ve ter geçirmez ve su geçirmezler - yine de bir havuza atlayamıyorsunuz!”

16. Kurutma kağıdı getirin
Fuller, sıkıştırılmış bir tozu çantanıza koymaya istekli olmanıza rağmen, asla tozu yeniden uygulamamanız gerektiğini söylüyor. Bunun yerine, leke kağıdı kullanmanızı önerir.

“Yağı emmek için her zaman bir kurutma kağıdı kullanın” diyor. “Leke yapmak makyajı rahatsız etmeyecek - parlamayan bir görünüm için yağı kaldırıyorlar.”

17. Trendleri takip etmeyin
Fuller, “Gündelik hayatında çok fazla makyaj yapmazsan, düğün günü için kedi gözüne sahip olmamalısın” diyor. Bunun yerine, göz çevrenizi aydınlatan renklere yapışmayı öneriyor. Ve, "eğer daha güçlü bir gözünüz varsa, o zaman daha nötr bir dudak rengine gitmelisiniz" diyor. “Gözleriniz daha az oluşursa, daha koyu renk bir dudak yapabilirsiniz.”

Yorum Yap