Mezuniyet Makyajı Önerisi

Yazar Kadinlarca 15/09/2014 3 Yorumlar Alışveriş,Seyahat,

Merhaba güzellerim! Bu aralar mezun olma dönemleri yaklaştığından ve çokça soru aldığımdan hemen boş günümü fırsat bilip sizlere faydalı olması için mezuniyet makyajı yaptım! Kullandığım ürünler, mezuniyet makyajlarında nelere dikkat edebilirsiniz gibi birçok püf nokta yazının içinde olacak. Keyifli okumalar!

Öncelikle her makyajda olduğu gibi ruj opsiyonel bir seçenek. Ben kırmızı kullandım ama bahsedeceğim makyaj ile nude, gül kurusu, kahve tonlu rujları da rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Çoğunluğunuzun mezuniyet elbisesinin siyah olacağını hayal ettiğim için kırmızıyı çok yakıştırdım. Ama dediğim gibi elbiseniz renkli ise ruj seçeneği değişebilir 

Ten Makyajı

 • Makyaja başlamadan önce cildinizi iyice nemlendirin. Hatta mümkünse duş alın, peeling yapın, maske yapın ve ardından cildinizi güzelce serumlayın, kremleyin ve emilmesini bekleyin. Makyaja pürüzsüz bir zemin hazırlayın.
 • Makyaj öncesi gözenek görünümünü azaltmak için gözenek küçültücü bazlardan faydalanabilirsiniz. Bu hem cildinizi daha pürüzsüz gösterir hem de makyajınızın daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlar.
 • Önceliğimiz makyajın kalıcılığı. Yani varsa baz, yoksa cildin altına iyi bir nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin.
 • Ten makyajında fazla ıslak fondötenlerdense hafif pudra bitişli fondötenler daha kalıcı olacaktır. Ayrıca günün heyecanından ve koşturmacasından terleyeceğinizi varsayarsak zaten fondöten gün içinde parlama yapacaktır. Bu yüzden siz iyisi mi mat bitişli ürünlere yönelin.
 • Fondöteninizi makyaj süngerini ıslatarak uygularsaız cildiniz ile bütünleşmesini sağlarsınız ve iyice oturur cildinize.
 • İhtiyaç duyarsanız pudra ile fondöteninizin üzerinden geçerek ten makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

 

Bronzer- Allık- Aydınlatma

 • Eğer daha evvel kontür, bronzer kullanmadıysanız o gün denemenizi önermem, bunun için yüz hatlarınızı tanımak ve doğru ürünü bulmak önemlidir.
 • Elmacık kemiklerinizin tam ortasına şeftali bir allık, elmacık kemiklerinin üzerine de aydınlatıcı uygulayarak çok taze bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz Makyajı

 • Genç kızlara kuyruklu eyeliner görüntüsünü çok yakıştırdığımdan böyle bir göz makyajı önerisi yapmak istedim.
 • Hem genç, hem fresh hem de tüm ruj renkleriyle uyum sağlayabilecek bir göz makyajı tercih etmenizi öneririm.
 • Koyu dumanlı, ağır göz makyajlarındansa rujunuzu koyu tutmanız daha hoş olacaktır.
 • Eyeliner, maskara suya dayanıklı olursa çok iyi olur kızlar, terden akmamalı.

Dudaklar

 • Dudakları boooolca nemlendirdikten sonra likit mat ruj kullanarak kalıcılık sağlayabilirsiniz.

Makyajımda Kullandığım Ürünler;

Maybelline fit me fondöten 110

Maybelline age rewing kapatıcı fair

Maybelline lash sensational maskara

Maybelline fiber filler kaş maskarası

Maybelline master strobing aydınlatıcı light

Maybelline master pireciese eyeliner

Maybelline 24k gold far paleti

Farmasi 05 mat ruj

En güzel makyajınız gülüşünüz, mezun olurken bol bol gülmeyi sakın unutmayın!

3 Yorumlar

Michael:
15/09/2014, 12:08:31 PM
Yanıtla Button

I must say, the Journal Blog is a fantastic addition to an already outstanding theme. Keep up the good work guys, it's amazing what you come up with for the Opencart community.

Alex:
15/09/2014, 12:08:54 PM
Yanıtla Button

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.

Kostas:
15/09/2014, 12:10:22 PM
Yanıtla Button

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.

Yorum Yap